Beslenme

Üniversitemizde beslenme hizmetleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak sağlanmakta ve yemeklerimiz, anlaşmalı hizmet sunucusu tarafından sağlıklı ve hijyenik koşullarda kendi mutfağımızda hazırlanmakta ve her türlü denetimden geçirildikten sonra öğrencilerimize, personelimize ve misafirlerimize sunulmaktadır. Üniversitemizde catering firmaları tarafından verilecek hizmetlerde yerel ürün şartı koyularak sağlıklı ürünler temin edilmektedir.

Öğrencilerimiz için hazırlanan yemek menüleri öğrencilerin günlük kalori ve protein ihtiyaçları, (kadınlar için ortalama günlük 1800-2000 kcal, erkekler için 2200-2500 kcal), mevsim koşulları, yemeklerin birbiri ile uyumu ve çeşitliliği göz önünde bulundurularak diyetişyen tarafından hazırlanmakta ve Üniversitemiz kontrol komisyonu ve gıda mühendisi ile yüklenici firmanın gıda mühendisi tarafından kontrol edilmektedir. Üniversite yemekhanelerimizde ayrıca vejetaryen menü de sunulmaktadır. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasında düzenli olarak yayınlanmakta olan aylık yemek menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

Yemek Bursu

Öğrencilerimizin beslenme hizmetlerimizden en uygun şekilde yararlanabilmesini sağlamak amacıyla yemek hizmeti alan tüm öğrencilerimize %80 yemek bursu, her yıl 120 öğrencimize ise %100 yemek bursu verilmektedir. Üniversitemiz lisans veya lisansüstü programlarından herhangi birine kayıtlı olan öğrencilerimiz yemek bursu için başvuru yapabilirler.

Üretim Mutfağımız

Kendi mutfağımızda en sağlıklı ve hijyenik koşullarda hazırlanan yemeklerimiz, yasaların öngördüğü şekilde, kalori denetimi ve gıda sağlığı sertifika denetimlerine tabidir. Yemeklerimizden günlük olarak numuneler alınarak kontrol için laboratuvarlara gönderilmekte ve sağlık onayları alınmaktadır. Öğrenci yemekhanelerine sevk edilen yemekler her gün diyetisyen ve gıda mühendisi tarafından rutin bir şekilde kontrol edilmektedir. Mutfağımız pişirme sonrası, yemekhanelerimiz ise servis sonrası temizlenmekte; ayrıca her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır. Mutfak ve yemekhanelerimizde çalışan personelin bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadıkları düzenli olarak yapılan portör muayeneleri ile takip edilmektedir.

Yemekhanelerimiz

Üniversitemiz bünyesinde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren toplam 5 yemekhanemiz bulunmaktadır: Güney, Kuzey, Kartal-Cevizli ve Tuzla-Orhanlı yerleşkelerinde yer alan birer yemekhanemizin yanı sıra, yine Kuzey Yerleşkesi’nde yeni Eğitim Blokları bölgesinde yer alan Kütüphane binamızda da bir yemekhanemiz bulunmaktadır.

Yemekhane Hizmetlerinden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Güncel yemek ücret tarifesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yemekhanelerimizde kartlı sistem (MKART) kullanılmakta olup öğrencilerimiz öğrenci kimlik kartları ile giriş yapmaktadır. MKART web sayfasında öğrenci kimlik numarası ve T.C kimlik numaranız ile giriş yaparak öğrenci kimlik kartlarınıza para yükleyip her gün 11:00 ile 13:30 saatleri arasında yemekhanelerimizden faydalanabilirsiniz. MKART web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.   

Kantinlerimiz

Üniversitemizde her yerleşkede birer adet olmak üzere toplam 5 kantinimiz mevcuttur. İhale usulüyle kiralanan kantinlerimizin işletmesi özel firmalarca yapılmakta olup kantin işletmecileri Üniversitemizin sağlık ve fiyat denetimlerine tabidir. Öğrencilerimizin en uygun fiyatlarla beslenme hizmetlerinden yararlanabilmesi için her yıl kantinlerimizdeki ürünlerin fiyatları Üniversitemiz yönetimi tarafından belirlenerek ilan edilmektedir. Kantinlerimizde satışa sunulan ürünlere ait güncel fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.