Öğrenci Kulüpleri

Yeni Nesil Devlet Üniversitesi düşüncesiyle kaliteli bir eğitimin yanı sıra sosyal etkinlikler yoluyla medeniyet bilincini ön plana çıkaran İstanbul Medeniyet Üniversitesi, bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik etmektedir. Öğrencilerin oluşturdukları kulüplerdeki sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler üniversitemiz tarafından desteklenmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde bilimsel, gezi, gönüllülük, kariyer, sportif, kültür ve sanat gibi pek çok farklı alanda faaliyet gösteren, 81 adet öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Üniversitemizde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarına ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizde isteyen her öğrenci, ilgi alanına giren topluluklara üye olabildiği gibi yeni ilgi alanlarına dönük topluluk oluşturmak için de girişimde bulunabilmektedir. Yeni bir kulüp kurmak için, öğrenciler ilk başvuruyu evrakları ile birlikte Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına yapar. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı; gelen başvuru dilekçesi, topluluk danışman dilekçesi, tüzük ve kurucu üye listesini inceleyerek Rektörlüğün onayına sunar. Rektörlükçe kuruluşuna izin verilen topluluk iki hafta içerisinde genel kurulu toplayarak yönetim kurulu ve denetleme kurulunu seçer, yıllık faaliyet planını yapar. Seçilen topluluk; yönetim ve denetleme kurullarının kimlik ve kişisel iletişim bilgileri ile yıllık faaliyet planını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı onayına sunar.

Öğrenci toplulukları ile ilgili ayrıntı bilgi için Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.