Kültür-Sanat Etkinlikleri

Kültür-Sanat Etkinlikleri

Kültür-Sanat Etkinlikleri

Üniversitemiz kültür-sanat etkinlikleri açısından öğrenci ve personeline zengin bir kültürel ortam sunmakta ve halka açık etkinlikleriyle bu zenginliği şehir halkına da yansıtmaktadır. Akademik ve idari birimlerimizce düzenlenen etkinliklerin yanı sıra, öğrenci topluluklarımız da konferans, seminer, panel, sempozyum, söyleşi ve atölye çalışmaları gibi çok çeşitli etkinlikler düzenleyerek organizasyon konusunda Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından desteklenmektedir. Etkinlik düzenlemek isteyen tüm birimlerimiz, Etkinlik Yönetim Sistemi üzerinden rezervasyon yaparak mevcut salonlarımızı ücretsiz olarak kullanabilmekte ve etkinlik desteği almak isteyen tüm öğrenci topluluklarımıza talepleri doğrultusunda kendilerine etkinlik için lojistik destek, ikramlar vb. destekler sağlanmaktadır. Etkinlik Yönetim Sistemine buradan başvuru yapılabilmektedir.

Kültür, sanat ve bilim etkinlikleri için;

Güney Yerleşkemizde Âşık Paşa Konferans Salonu (260 kişi) ve Ömer Halisdemir Amfisi (96 kişi);

Kuzey Yerleşkemizde Hekim Berke Amfisi (110 Kişi), Genç Ofis ve Kitap Kafe;

Cevizli Yerleşkemizde Konferans Salonu (400 kişi) ve Cep Sineması (50 kişi);

Orhanlı Yerleşkemizde Konferans Salonu (320 kişi) ve Seminer Salonu (130 kişi) ile öğrencilerimize ve personelimize hizmet vermekteyiz.

Etkinlik başvuru süreci ve Etkinlik Yönetim Sistemi ile ilgili bilgilere buradan ulaşılabilirsiniz.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız ayrıca şehir içi ve dışı kültürel geziler de düzenlemekte ve gezi düzenlemek isteyen birimlerimiz ve öğrenci topluluklarımıza da ulaşım desteği sağlamaktadır. Bunun yanında yabancı dil kursları, yazılım ve robotik kodlama, ilk yardım ve yaşam becerileri gibi konularda gelişim atölyeleri gibi çok çeşitli eğitimler de öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu etkinliklerden haberdar olmak için Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının web sayfasındaki ve üniversite ana web sayfasındaki duyuruları takip etmenizi öneririz.