Spor Etkinlikleri

Üniversitemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan Rektörlük Kupası Turnuvalarında öğrencilerimiz futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, satranç ve mangala branşlarında yarışmaktadır. Eğitimin uzaktan verildiği pandemi döneminde verilen aranın ardından 2021-2022 akademik yılı bahar döneminde turnuvamız kaldığı yerden devam edecektir. Turnuvaların duyurusu web sayfalarımızdan yapılacaktır.

Ayrıca Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığınca organizasyonu yapılan üniversiteler arası tüm spor faaliyetlerine öğrencilerimizin katılımı sağlanmakta ve öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen tüm sportif aktiviteler (bisiklet, futbol müsabakaları, elektronik sporlar vb.) de Üniversitemizce desteklenmektedir. Öğrenci takımlarımız Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza başvurarak üniversiteler arası turnuvalara katılım giderleri konusunda mali destek alabilmektedir.

Spor Tesislerimiz

Üniversitemizin 4 kampüsünde toplam 2 adet halı saha, 2 adet tenis kortu, 1’i kapalı olmak üzere 5 adet basketbol/voleybol sahası, 7 adet masa tenisi masası ve ekipmanları, 1 adet bilardo masası ve ekipmanları, 1 adet yürüyüş/koşu parkuru ve bisiklet yolu olmak üzere toplam 19 adet spor tesisi/alanı ve ekipmanları bulunmaktadır.

Üniversitemizin her yerleşkesinde bulunan spor tesislerimizden öğrencilerimiz ve personelimiz rezervasyon yoluyla ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Üniversitemiz mensupları Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na başvurarak spor tesislerimiz için rezervasyon yaptırabilir. Üniversitemiz dışından rezervasyon için ise buradan bilgi alınabilmektedir.

Güney Yerleşke

1 adet Halı Saha

2 adet Tenis Kortu

2 adet Basketbol/Voleybol Sahası

2 adet Masa Tenisi Masası ve Ekipmanları

Yürüyüş/Koşu Parkuru

Bisiklet Yolu

Hafta içi saat 10:00-17:00 arasında ücretsiz olarak yararlanılabilir.

Kuzey Yerleşke

1 adet Basketbol/Voleybol Sahası

2 adet Masa Tenisi Masası ve Ekipmanları

Haftanın 7 günü ücretsiz olarak yararlanılabilir.

Cevizli Yerleşkesi

1 adet Kapalı Basketbol/Voleybol Sahası

2 adet Masa Tenisi Masası ve Ekipmanları

Haftanın 7 günü ücretsiz olarak yararlanılabilir.

Orhanlı Yerleşkesi

1 adet Halı Saha

1 adet Basketbol/Voleybol Sahası

1 adet Masa Tenisi Masası ve Ekipmanları

1 adet Bilardo Masası ve Ekipmanları

Haftanın 7 günü ücretsiz olarak yararlanılabilir.