Burs

Ülkemizdeki tüm devlet üniversitelerinde olduğu gibi Üniversitemizde de eğitim ücretsizdir. Ayrıca öğrencilerimize çeşitli burs olanakları sağlanmaktadır.

Yemek Bursu

Üniversitemizde yemek hizmeti alan tüm öğrencilerimize %80 yemek bursu, her yıl 120 öğrencimize ise %100 yemek bursu verilmektedir.

Üniversitemiz Yemek Bursu Yönergesi uyarınca yemek bursuna başvuru şekli, başvuru formu ve şartları Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından her akademik yılın başında Üniversitenin web sitesinde yayımlanır. Üniversitemiz lisans veya lisansüstü programlarından herhangi birine kayıtlı olan öğrencilerimiz yemek bursu için başvuru yapabilirler. Başvuru formları Komisyon tarafından değerlendirildikten sonra yemek bursu almaya hak kazanan öğrencilerin yemek kartları; Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sistemde burslu olarak tanımlanır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

KYK Bursu Olanakları

Her yıl üniversitemizin belirlediği belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi başarılı öğrenci Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs almaktadır.

KYK bursu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Diğer Burs Olanakları

Öğrencilerimiz bazı özel kuruluşların sağladığı burs imkânlarından da faydalanabilmektedirler.

Diğer burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.