Yarı Zamanlı Çalışma

Yarı Zamanlı Çalışma

Kısmi Zamanlı Çalışma

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 46. maddesine dayanılarak isteyen öğrencilerimiz ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Üniversitemiz birimlerinde kısmi zamanlı olarak geçici işlerde çalıştırılmaktadır. Bu yolla öğrencilerimizin hem maddi kazanç hem de uygulama becerisi kazanmaları sağlanarak iş disiplini edinmiş üretken bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanmaktadır.

Üniversitemizin kısmi zamanlı çalıştırılacak öğrenci ihtiyacı, başvuru şartları ve diğer bilgiler, ihtiyaç duyulan dönemlerde Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızca Üniversite web sitesi (www.medeniyet.edu.tr) / Başkanlığın internet sayfası (https://sks.medeniyet.edu.tr/tr) ve ilan panolarında duyurulur.  

Öğrencilerin Üniversitemiz birimlerinde kısmi zamanlı olarak çalışma süresi, işin gerektirdiği durumlar saklı kalmak üzere, günlük 5 saati, haftada 15 saati ve bir ayda toplam 60 saati geçemez. Öğrencilerimiz 1 saatlik çalışmaları karşılığında her yıl belirlenen asgari ücretin bir saatlik tutarı kadar gelir elde ederler. Kısmi zamanlı çalışma hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.