Sağlık ve Rehberlik

Sağlık ve Rehberlik

Tıbbi Hizmetler

Öğrencilerimiz sağlık hizmetlerini, aile hekimi nakillerini en yakın Aile Sağlığı Merkezlerine aldırarak karşılamaktadır. E-nabız üzerinden ya da aile hekimliğine bizzat başvurarak bu değişiklik sağlanabilmektedir. Acil durumlar için T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülen 112 Sağlık Hizmetleri kullanılmaktadır. Ayrıca kampüslerimizde uzman hemşire ile hafif sağlık hizmetleri (pansuman vb.) Kuzey Yerleşke B Blok 4.katta , Cevizli ve Orhanlı Yerleşkelerimizde  hizmet verilmektedir.

Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Günümüz yaşam şartları içerisinde her insan zaman zaman baş etmekte zorlandığı sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Karşılaşabileceğimiz; okul başarısı, duygusal ilişkiler de sorunlar, aile içi problemler, iş ortamı vb. sorunlar, bilişsel, duygusal ve bedensel direncin tükenmesine yol açabilmektedir. İşte bu aşamada kişi, psikolojik destek almaya ihtiyaç duyabilmektedir. Zira hepimizin stresle baş etme yöntemleri ve vücut direnç düzeyleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle Üniversitemiz Güney Yerleşke’de Psikoterapi ve Psikolojik Danışma hizmeti sağlamaktadır.

Psikoterapi ve Psikolojik Danışma Merkezimiz,

  • Öğrencilerimizin, personelimizin ve personel yakınlarının duygusal, zihinsel ve sosyal gelişimlerine, eğitim sorunlarına yardımcı olmayı ve
  • Bireyin yeni başlamış veya devam etmekte olan psikolojik bir rahatsızlığı ve tedavisi varsa, doktorunun da izni ve iş birliği içerisinde özellikle bilişsel davranışçı psikoterapi teknikleriyle, tedavi sürecine destek olmayı amaçlamaktadır.

Görüşmeler için herhangi bir sağlık güvencesine ihtiyaç olmayıp Üniversitemizde öğrenim gören tüm öğrenciler, Üniversitemizde çalışan tüm personel ve personel yakınları hafta içi her gün 09:00 - 16:00 saatleri arasında randevu sisteminden randevu alarak bu hizmetten yararlanabilmektedir. Acil görüşme ihtiyacı hissedilen durumlarda randevuya gerek yoktur. Gün içerisinde görüşme için mutlaka zaman oluşturulmaya çalışılacaktır.

Merkezimiz hakkında ayrıntılı bilgiye buradan; randevu sistemine ise buradan ulaşabilirsiniz.