Kütüphane

Gerek eğitim-öğretim gerekse bilimsel araştırmalar için vazgeçilmez bir unsur olarak kabul edilen kütüphanelerimiz, öğretim elemanları, öğrenciler ve çalışanların eğitim ve araştırma faaliyetlerini destekleyecek hizmet ve olanaklara sahiptir.

Kitap, dergi, elektronik yayınlar ve çevrimiçi veri tabanları üzerinden modern kütüphaneciliğin gerektirdiği tüm imkânlar, Kuzey ve Güney Yerleşkelerimizde yer alan kütüphanelerimizde öğrencilerimize hizmet vermektedir. 

Kütüphanemizin dermesi 14115 adet basıl kitap, 956 adet basılı süreli yayın 13.000’ni Türkçe olmak üzere 3.100.777 adet elektronik kitap ve 305 adedi Türkçe olmak üzere 30832 adet elektronik dergiden oluşmaktadır. Öğrenci ve akademisyenlerimiz kütüphanemize üye olarak basılı kaynaklarımızdan yararlanabilirler. Elektronik kaynaklara kampüs içinde kampüs ağına bağlı bütün bilgisayarlardan erişim sağlanırken, uzaktan erişim araçlarını bilgisayarlarına ve telefonlarına kurmaları durumunda her yerden erişim sağlayabilirler.

Kütüphanemiz 200 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Kablosuz internet erişiminin yanında 12 bilgisayarla da kütüphane içinden ayrıca internet hizmeti sunulmaktadır. Kütüphane zeminine yerleştirilen elektrik ve internet portları aracılığıyla kullanıcılarımız hem telefonlarını hem de kişisel bilgisayarlarını sorunsuz bir şekilde şarj ederek kullanabilmektedir.

Kütüphanemiz Hafta içi saat 23:00’a kadar açık olup hafta sonları 10:00 ile 18:00 saatleri arasında açıktır.