Haberler

'Yeni Neslin Teknolojisi' Projesinin Açılış Töreni Düzenlendi

09.05.2023

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK İstanbul Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitemiz iş birliğinde hayata geçirilen Sancaktepe Teknoloji Liderleri 'Yeni Neslin Teknolojisi' projesinin açılış törenine katıldı. Törende Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hale Bağce Özbaş ve çok sayıda öğrenci hazır bulundular.


Sancaktepe Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi'nde gerçekleşen programda söz konusu projeyle gençlerin teknoloji alanında girişimlerinin desteklenmesi ve TEKNOFEST gibi ulusal ve uluslararası birçok yarışmada gençlerin yer almasına olanak sağlayacak bir alan kurulmasının amaçlandığı ifade edildi.  


Prohe kapsamında Robotik kodlama ve drone atölyesi, 3 boyutlu tasarım atölyesi, üretim atölyesi, sanal gerçeklik, oyun ve dijital içerik geliştirme atölyesi, açık kaynak atölyesi ve otonom araçlar ile yapay zeka atölyesinin bulunduğu proje kapsamında 270 kayıtlı öğrenci, 6 atölye ve 50 proje yer aldığı belirtilmiştir.


Projenin ülkemiz ve gençlerin geleceği için hayırlı olmasını diliyoruz.