Haberler

Üniversitemizde “Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği” Gerçekleştirildi

18.12.2023

Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Sağlık Bilimleri Fakültemiz ev sahipliğinde, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Teknosağlık Topluluğu tarafından gerçekleştirildi.

Cevizli Yerleşkemizde “Engelliler Günü Farkındalık Etkinliği” teması ile gerçekleşen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, İstanbul Milletvekili Av. Serkan BAYRAM, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar BÜLBÜL, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Esra GÜNEŞ, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Program, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Esra GÜNEŞ’in açılış konuşmalarıyla başladı. Dekan Prof. Dr. Fatma Esra GÜNEŞ’in açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, günün anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmalarında 8 milyar insanın her birinin ayrı bir değer olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK,  beraber yaratılmış olduğumuz bütün evrenin, canlı ve cansız varlıkların birlikte uyumlu bir yaşam sürdüğünü ifade etti ve gündelik hayatın yoğunluğu ile bizi bize yabancılaştıran boyutuna rağmen, bu kıvamı elde etme çabamızın gerekliliğine vurgu yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK’in konuşmalarının ardından İstanbul Milletvekili Av. Serkan BAYRAM, özel bireylerin hayatlarında yaşadıkları sorunları nasıl aşabileceklerine, zorluklarla nasıl mücadele edebileceklerini aktaran bir konuşma gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.