Haberler

Üniversitemizde Çocuk Sağlığını Korumaya ve Geliştirmeye Yönelik İş Birliği Protokolü İmzalandı

03.05.2023

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla çocuk sağlığını korumaya ve geliştirmeye yönelik projeler gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. 

Üniversitemiz Ziraat Bankası Kütüphanesi’nde gerçekleşen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen protokole imza attılar. Protokol törenine Rektör yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Prof. Dr. Nuriye Akbay, Sağlık Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Aygül Yanık, Genel Sekreter Doç. Dr. Ekrem Tak, proje ekibinden Dr. Özlem Akarsu, Dr. Öğr. Üyesi Merve Torun Topçu, Doç. Dr. Halil Altındağ katıldı.

Protokol kapsamında yürütülecek projelerde; öğrencilere siber zorbalık ile ilgili farkındalık kazandırmak, ebeveynlerin dijital dünyada çocuklarına rehber olmalarını sağlayacak dijital ebeveynlik rollerini güçlendirmek,  okul çağındaki çocuklara kaza/yaralanmalarda temel ilkyardım uygulama becerilerini kazandırmak, öğrencilere yeterli ve dengeli beslenme bilincini kazandırmak, çocuklarda orta kulak fonksiyonlarının ve işitme sağlığının incelenmesine yönelik taramalar yapmak amacıyla çok sayıda eğitimler ve uygulamalar gerçekleştirilecektir.