Haberler

Üniversitemizde 2022 - 23 Yılının Üçüncü Yüz Yüze Hizmet İçi Eğitim Semineri Gerçekleşti

09.05.2023

Üniversitemizde idari personele yönelik olarak her yıl düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında bu yılın yüz yüze üçüncü dersi olan “Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” konulu ders, Psikolog Yazar Sıtkı Aslanhan’ın katılımıyla gerçekleşti. 


Üniversitemiz Âşık Paşa Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, üniversite yönetimimiz ve idari personelimiz katıldı.


Herkesin başarılı olmak istediğini ancak başarının kolay elde edilmediğini söyleyen Aslanhan, başarıya ulaşmak için öncelikle hayallerimizin, hedeflerimizin olması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda  bilinçaltının çok önemli olduğunu belirten Aslanhan, insan davranışlarını %10'unun bilinçli, %90'ının ise bilinçaltı ile yaptığını söyledi. Yine günümüzde sık sık karşılaşılan dikkat dağınıklığı problemine dikkat çeken Aslanhan, “Çocukken oynadığımız hiçbir oyun boşa değilmiş biz oyun diye oynamışız ama bizi hayata hazırlıyormuş. Örgü dikkat etmeyi, 9 taş ekip çalışmasını öğretiyormuş. Günümüzde çocuklar telefonla oynuyorlar.  Sizlerin içerisinde aynı zamanda veliler de var onlara da sesleniyorum çocuklarınıza üniversiteye kadar telefon almayın. Çocuklarınıza sorumluluklar verin. Kendi problemlerini çözmeyi öğrenmelerini sağlayın.” dedi.


İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, hizmet içi eğitim programı kapsamında Üniversitemizi teşrif eden Sıtkı Aslanhan’a teşekkür ederiz.