Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ile Buluştu

16.05.2023

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, İMÜ Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan Tak Siyasal Bilgiler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Arafat Salih Aydıner; TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ile görüştü.

Yapılan verimli görüşmede, Teknoloji geliştirme bölgemiz hakkında fikir alışverişi yapıldı ve çeşitli istişarelerde bulunuldu. Kurumlar arası işbirliği ve proje ortaklığı yapma imkanları değerlendirildi. 
Üniversitemiz; havacılık, uzay, yazılım teknolojileri, katma değeri yüksek teknolojiler, siber güvenlik, uydu filosu ve uydu teknolojileri, haberleşme ve kontrol sistemleri ile iletişim ve bilişim sektörlerinde Ülkemizin gururu ve Dünya’nın önde gelen kuruluşlarından biri olan TÜRKSAT ile birlikte faaliyetler yürütmek ve proje paydaşlığı yapmak konusunda kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Bu kapsamda yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesi, akademik anlamda ve eğitim alanında iş birlikleri yapılması, eğitim programlarının ve içeriklerinin geliştirilmesi konusunda yürütülebilecek çalışmalar ele alındı. 

Gerçekleştirdiğimiz görüşmenin Teknoloji geliştirme bölgemizi bir Ar-Ge üssüne dönüştürmek ve üretim ekosistemi haline getirmek, aynı zamanda Üniversite sanayi iş birliğini artırmak açısından verimli olacağına inanıyor; hayırlara vesile olmasını diliyoruz.