Haberler

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile Görüştü

16.05.2023

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, İMÜ Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan Tak Siyasal Bilgiler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Arafat Salih Aydıner; HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile bir araya geldi.

Gerçekleştirilen kapsamlı görüşmede Teknoloji geliştirme bölgemiz hakkında istişarelerde bulunuldu ve değerlendirmeler yapıldı. Aynı zamanda kurumlar arası iş birliği imkanları görüşülerek, birlikte çalışma ve ortak projeler üretme olanakları ele alındı. Yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesi, akademik iş birlikleri yapılması, eğitim programlarının ve içeriklerinin tasarlanması, Ar-Ge (araştırma geliştirme) ve Ür-Ge (ürün geliştirme) süreçlerinin yürütülmesi hakkında yapılabilecek çalışmaların nitelikleri ve yöntemleri masaya yatırıldı. 

Üniversitemiz; savunma sanayi, yüksek teknoloji, güvenlik, simülasyon, otonom ve platform yönetim teknolojileri alanlarında Ülkemizin milli değeri ve küresel markası olan HAVELSAN ile ortak projeler gerçekleştirmeye büyük önem vermektedir. 
Bu doğrultuda yapılan verimli görüşmenin Teknoloji geliştirme bölgemizi öncü bir merkez haline dönüştürmek ve Üniversite sanayi iş birliğini artırmak açısından önemli katkılar oluşturmasını temenni ediyor; hayırlara vesile olmasını diliyoruz.