Haberler

Psikososyal Destek Ekibimiz, Deprem Bölgesinde Faaliyetlerini Sürdürüyor

05.05.2023

Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere on ilimizi etkileyen depremlerin ardından afet bölgesine giden Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk ve Erişkin Psikiyatri Bölümü, Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ile İslami İlimler Fakültesi Din Psikolojisi Bölümü akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından bölgedeki depremzede vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen “Psikososyal Destek” faaliyetlerimiz devam ediyor.

Bölgede görev yapmayı sürdüren Psikososyal Destek ekibimiz, İskenderun Kaymakamı Dr. Murat Sefa Demiryürek’i ziyaret ederek istişarelerde bulundular ve ardından Antakya’ya geçerek çalışmalarına devam ettiler. Antakya’da konteynır ve çadır kentleri ziyaret eden Psikososyal Destek ekibimiz hem depremzedelerle görüştüler hem de okulları ziyaret ederek bölgedeki öğrencilerle bir araya geldiler. 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak deprem felaketinin yaralarını sarmak için görev alan başta Psikososyal Destek ekibimiz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.