Haberler

İMÜ Tiyatro Topluluğu İstanbul’da ve Kahramanmaraş’ta Depremzede Çocuklara Tiyatro Oyunu Sergiledi

15.05.2023

İstanbul Medeniyet Üniversitesi (İMÜ) Tiyatro Topluluğumuz, AFAD ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle 6-8 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kahramanmaraş'taki "Baykar Konteyner Kent", "Necip Fazıl Adına Konteyner Kent" ve "Expo 2023 Konteyner Kent" isimli konteyner kentlerde "Depremzede Çocuklarla Buluşma" kapsamında tiyatro oyunu sergiledi. Bu programda tiyatro topluluğumuz, depremden etkilenen çocuklarla bir araya gelerek onlara unutulmayacak bir hatıra bıraktı.

Deprem sonrasında çocukların zorlu hayat koşullarına bir nebze olsun renk katmak amacıyla harekete geçen İMÜ Tiyatro Topluluğu  tarafından kaleme alınan "Kraliçe Pamuk ve Kalan Cüceler" adlı oyunu ile sahne alarak onlara kısa süreliğine de olsa hayal gücü ve yaratıcılık üzerine kurulu bir dünya sundu. Oyun sonunda oyuncular, izleyici çocukları da oyuna dahil ederek, onlara unutulmayacak bir an yaşattı.

İMÜ Tiyatro Topluluğu'nun bu değerli etkinliği, depremden etkilenen vatandaşlarımızın zorlu hayat koşullarında bir umut kaynağı olmuş, depremin etkileri ile mücadele eden tüm paydaşlarımızla birlikte İMÜ ailesinin değerlerini, empati ve dayanışma duygusunu en güzel şekilde yansıtmıştır. İMÜ Tiyatro Topluluğu, böylesine örnek bir çalışmaya imza attığı için gurur duyuyoruz. Kendilerini tebrik ediyor, bu değerli çalışmalarının devamını diliyoruz.