Haberler

Hastanemizde Yetkili “Coronavirüs Tanı Laboratuvarı” Hizmete Girdi

28.04.2020

Pandemi hastanesi olarak hasta kabul edilen İMÜ Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji Kliniği de Coronavirüs ile savaşta yerini aldı. Hastalığın tanısında önemli bir yere sahip olan PCR testlerinin yapıldığı Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarı “Coronavirüs Tanı Laboratuvarı” olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirildi ve öğretim üyemiz Prof. Dr. M. Esra Koçoğlu'nun başkanlığında hizmet vermeye başladı.

Hastanemize başvuran ve COVID-19 şüphesi bulunan hastalardan alınan numuneler laboratuvarda aynı gün sonuçlandırılarak hastaların tedavilerine zaman kaybetmeden başlanmaktadır. Laboratuvarda son teknoloji tanı yöntemleri kullanılarak yüksek kapasiteyle hızlı sonuç verilebilmektedir.

Prof. Dr. Koçoğlu, laboratuvarın bu kapasite ile çalışabilmesi ve Coronavirüs Tanı Laboratuvarı standartlarının sağlanması aşamasındaki çok kıymetli desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik’e, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül ve Prof. Dr. Sadrettin Pençe’ye, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Tayyar Kalcıoğlu’na ve Hastanemizin kıymetli yöneticilerine şükranlarını sunduğunu bildirdi.