Haberler

Akademisyen ve Öğrencilerimizden Oluşan Ekibimiz Depremzedelerin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor

16.06.2023

Üniversitemizdeki akademisyenler ve öğrencilerden oluşan gönüllü ekipler, afet bölgesinde çalışmalarına devam ediyor.

Yaşadığımız deprem felaketinin ardından, Üniversitemizdeki akademisyenler ve öğrencilerden oluşan gönüllü ekipler, depremzedelerin yaralarını sarmak ve yardım sağlamak için aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Depremin etkilediği bölgelerde görev yapan gönüllü ekipler, psikososyal destek sağlamak amacıyla da aktif bir rol oynuyor. Depremin etkisiyle travma yaşayan insanlara danışmanlık hizmetleri sunarak, ekiplerimiz depremzedelere duygusal ve psikolojik destek sağlıyorlar. Ayrıca, afetzedelerin ihtiyaçlarını belirlemek ve kaynakları etkin bir şekilde yönlendirmek için de saha çalışmaları yürütüyorlar.

Eğitim Bilimleri Fakültemiz Depremzede Çocuklara Yönelik Etkinlikler Yürütüyor

Aynı zamanda yine Üniversitemiz akademisyenlerinden ve öğrencilerinden oluşan bir diğer ekip ise Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı ve Sancaktepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliği ile Mahmut Celaleddin Ökten Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan depremzede çocukların ihtiyaçlarına yönelik Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanları danışmanlığında 3. ve 4. sınıf öğrencileri haftanın dört günü yurtta açılan oyun odasında çocukların ihtiyaçları doğrultusunda tam gün oyun ve oyun temelli etkinlikler yürütüyorlar.

Bu kapsamda iki ayrı gönüllü ekibimize yaşanan deprem felaketinin ardından gerçekleştirdikleri etkinlik ve bölgede yapmış oldukları katkılar kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.