Haberler

Hizmet İçi Eğitimde “Bilinçli ve Etkili Sosyal Medya Kullanımı” Konusunu İşledik

19.06.2017

İdari personelimize Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Sistem ve Yazılım Birimi Koordinatörü Fatih Çal tarafından “Bilinçli ve Etkili Sosyal Medya Kullanımı” konulu hizmet içi eğitim verildi.

İnternetin tarihçesinden başlayarak günümüze kadar internet teknolojisinin ne aşamalardan geçtiği ve sosyal medyanın ortaya çıkışının anlatıldığı sunumda, Dünya ve Türkiye’ye ait sosyal medya kullanımıyla alakalı veriler paylaşıldı.

İstatistiksel verilerin paylaşılmasının ardından sosyal medyayı etkili ve bilinçli kullanmak adına neler yapılabileceğiyle alakalı tavsiyeler sunuldu.

Paylaşmadan önce düşünülmesi gerektiği, insanların paylaşımları nasıl algılayacaklarının önemsenmesi gerektiği ifade edilirken, ayrıntıların sosyal medyada ciddi riskler oluşturabileceği anlatıldı. Sokak tabelası, araç plakası, açık adresin paylaşılması gibi ayrıntıların ne gibi sorunlar doğurabileceği katılımcılara aktarıldı.

Sunum aralarında sosyal medyayı etkili kullanmak adına hazırlanmış videolar izletilerek konunun hafızalarda daha kalıcı olması sağlandı. Tavsiyelerin ardından soru-cevap kısmında katılımcıların aklındaki soru işaretlerine cevap arandı.